Chęć posiadania ładnego mieszkania jest naturalna. Każdy z nas chce mieszkać ładnie i wygodnie. Taka sytuacja tyczy się absolutnie każdego pomieszczenia, również kuchni. Jednak sama myśl o remoncie kuchni wydaje się być przerażająca. Jak zapewnić sobie piękną kuchnię niewielkim kosztem? Jest na to kilka możliwości!

Kuchnia to serce każdego domu. To właśnie ona przywołuje na myśl same pozytywne skojarzenia. Myśląc o kuchni przywołujemy ciepło, zapach domowych potraw czy pozytywną atmosferę. Właśnie dlatego chcemy, aby te wspomnienia i skojarzenia wypełnione były szczęściem, ale i pięknym otoczeniem. Sprzęt kuchenny to jedno, ale to jednak meble i dodatki zapewnią tak pożądany klimat i styl.

Przede wszystkim warto skorzystać z usług profesjonalnych projektantów wnętrz. Oczywiście możemy podjąć próby załatwienia tego na własną rękę, jednak oszczędzając kilka złotych na projekcie i gotowym rozwiązaniu, możemy wydać znacznie więcej w sklepach budowlanych i meblarskich. Korzystając z takich możliwości, jakie gwarantuje między innymi portal ZaprojektujM, możemy liczyć na wysokiej jakości rozwiązania w atrakcyjnych cenach oraz fachowe doradztwo. Profesjonaliści zadbają o każdy aspekt projektu kuchni. Dobiorą odpowiednią kolorystykę, materiały i meble, dzięki czemu klienci będą mogli cieszyć się gotowym pomieszczeniem. Co więcej, głównym wyznacznikiem projektu będą oczekiwania i potrzeby klienta.

Gotowce

Jeśli klientom zależy na atrakcyjnym cenowo rozwiązaniu, świetnym pomysłem będzie skorzystanie z mebli kuchennych oferowanych przez popularne sieciówki z meblami. Ogromnym plusem jest ich cena, ale i dostępność. Udając się do sklepu produkt możemy otrzymać właściwie od ręki. Będzie to jeszcze dodatkowo prostsze, gdy udamy się już po konkretny, wskazany przez projektanta produkt.

Przy wykonywaniu projektu mebli, większość sieciówek dopasowuje swoje rozwiązania do najbardziej popularnych i typowych wnętrz. Dlatego też gotowe meble będą się sprawdzały w kuchniach o najbardziej popularnych wymiarach. W przypadku, gdy jesteśmy właścicielami małych kuchni, w których każdy centymetr jest na wagę złota, nie ma sensu upierać się przy urządzaniu jej na własną rękę. Nie mając doświadczenia, nie jesteśmy w stanie wykorzystać każdej wolnej przestrzeni, a przecież jest ona tak ważna w przechowywaniu wszystkich kuchennych sprzętów oraz pożywienia.

Tak więc nie mając wpływu na kształt i rozmiary mebli oferowanych przez najbardziej popularne sklepy z meblami, musimy je w pełni dopasować do naszych pomieszczeń. Jednak coś kosztem czegoś. Takie meble, posiadając odpowiednią wiedzą i wyobraźnię przestrzenną, da się dopasować do naprawdę każdego pomieszczenia, a jednak zachęcają one do kupna swoją atrakcyjną ceną.

Co znajdziemy w zestawie mebli oferowanych przez popularne sieciówki? W ofercie znajdą Państwo szafki przeznaczone pod zlewozmywak, szafki stojące oraz wiszące. W komplecie możemy zakupić również blat. W większości sklepów będą mieli Państwo wybór między różnymi modelami. To samo tyczyć się będzie okuć do szafek. Ogromnym plusem mebli z sieciówek jest na pewno fakt, że łatwo dopasować do nich różne inne meble. Co to oznacza? Możemy bez większego problemu do kompletu dokupić stół, krzesła czy dodatkowe półki. Jest to duże ułatwienie i znacznie bardziej korzystne rozwiązanie, niż dokupywanie przypadkowych mebli.

Jeśli dodatkowo zastanawiają się państwo jakie wymiary są charakterystyczne dla gotowych zestawów mebli, już spieszymy z odpowiedzią! Wysokość dolnych szafek wynosi zazwyczaj 82 centymetry, które dodatkowo podbija około 3 centymetrowy blat. Wybierając szafki z jednym frontem, ich szerokość wynosi od 30 do 50 centymetrów. W przypadku szafek podwójnych, ich wymiary są po prostu podwojone. Typową głębokością dla szafek z sieciówek jest około 50 – 55 centymetrów. Dołączając do tego drzwiczki, szafka nie powinna przekroczyć 60 centymetrów głębokości. Takie wymiary gwarantują dopasowanie do niemal wszystkich modeli kuchenek.

Cena zestawów uzależniona jest od ilości szafek, którą sobie wybierzemy oraz materiału, z którego zostaną one wykonane. Najtańszym okaże się być laminowana lub fornirowana płyta wiórowa. Nie jest to materiał trwały, ale faktycznie niedrogi. Gotowe meble zazwyczaj charakteryzują się prostą formą. Jest to bezpośrednio związane z kruchością płyty wiórowej.

Szwedzki gigant

Myśląc o gotowych rozwiązaniach kuchennych najchętniej wybierzemy oczywiście rozwiązania proponowane przez najpopularniejszą sieciówkę na świecie, czyli IKEA. Nic jednak dziwnego, atrakcyjne ceny i meble przyciągają rzeszę klientów. IKEA proponuje swoim klientom nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy dopasować poszczególne elementy wyposażenia do naszej kuchni. Według przedstawicieli szwedzkiego giganta możemy uszyć u nich kuchnię na miarę.

W ofercie sklepu pojawiły się szafki modułowe, które można rozbudowywać oraz rozplanować pod różnymi skosami. Całe projektowanie może przywodzić na myśl zabawę klockami. W zależności od potrzeb możemy dobrać elementy bogate w półki, szuflady lub tradycyjne szafki.